All Categories


Pages


Дах і покрівля. Вибір покрівельних матеріалів

Дах — верхня огороджуюча конструкція будівлі для захисту від дощу та снігу. Може бути плоской або похилою, в цьому випадку зовнішня поверхня даху має скат до зовнішніх стін. По форме скатів похилі дахи бувають: односкатні, двоскатні, мансардні та шатрові.

Покрівля — верхній елемент даху (покриття), що оберігає будівлю від всіх видів атмосферних впливів.

Конструкція даху і вибір покрівельного матеріалу визначається на стадії проекту і залежить від дизайну фасаду будівлі і технології настилу покрівлі.

Існує великий вибір покрівельних матеріалів, але не менш важлива і правильна конструкція самої покрівлі, а також якісний монтаж покрівлі, оскільки на перший погляд незначні дефекти чи недоліки під час дощу чи снігу можут виявитись значними.

На сучасному ринку будівельних матеріалів присутнє величезне різноманіття покрівельних матеріалів, що відрізняються між собою по ціні, якості та зовнішньому вигляду. При виборі покрівельного матеріалу потрібно звертати увагу на такі основні якості як міцність, довговічність, водонепроникність, стійкість до впливів навколишнього середовища та ультрафіолетових променів, а також зовнішній вигляд.

Серед найбільш популярних покрівельних матеріалів на сьогоднішній день можна виділити металочерепицю, композитну черепицю, гнучку черепицю, єврошифер чи ондулін, а також профнастил.

Металочерепиця це покрівельне покриття, що складається з листів оцинкованої сталі, покритих спеціальним полімером, який захищає її від корозії. По естетичності зовнішнього виду металочерепиця майже не поступається глиняній, але при цьому вона має значно меншу вартість. Також квадратний метр металочерепиці на 3-4 кг легше, ніж квадратний метр глиняної черепиці, тому монтаж металочерепиці виконується швидше і легше.

Композитна черепиця – це один з різновидів металочерепиці. Таке покрівельне покриття відрізняється підвищеною стійкістю до корозії і механічних пошкоджень. Композитна черепиця має більш високу вартість, ніж металочерепиця, проте це повністю виправдано її якісними характеристиками.

Гнучка черепиця відноситься до різновидів м’якої покрівлі. Вона представляє собою покрівельний матеріал, виготовлений за сучасними технологіями з скловолокна чи полістирольного волокна, просоченого бітумом. Гнучку черепицю покривають мінеральною посипкою для захисту від ультрафіолетових променів. До переваг гнучкої черепиці можна віднести водостійкість і достатньо тривалий термін служби.

Ондулін або єврошифер представляє собою екологічно чистий покрівельний матеріал. За зовнішнім видом він нагадує звичайний шифер, але за експлуатаційними характеристиками не має з ним нічого спільго. До переваг ондуліна з впевненістю можна віднести довговічність, водонепроникність, а також невелику масу, що значно спрощує його монтаж.

Профнастил – це покрівельне покриття, що складається з профільованих сталевих листів. Профнастил достатньо міцний і довговічний, а також має хороші антикорозійні властивості. Монтаж покрівлі з профнастилу виконується достатньо просто, в найкоротші терміни, при мінімальних фінансових затратах.

Проектування, монтаж і ремонт покрівлі - це одні з найбільш відповідальних стадій будівництва, тому їх виконання варто довіряти лиши кваліфікованим будівельникам, які мають багаторічний досвід покрівельних робіт
About the Author

Anatol

Comments


No comments yet! Be the first:

Your ResponseMost Viewed - All Categories